(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-12-10 09:53

FRANCAJ - ROGNAC - C4 PICASSO (Nr 3624037)

FRANCAJ  - ROGNAC - C4 PICASSO

Marka i model:

C4 PICASSO

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1825.00 km

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Rognac, 13340, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wadowice, 34-100, Polska

Termin elastyczny