(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-22 19:04

French bulldog Hugo

(Nr 2406028)
French bulldog Hugo

Waga w kg (łączna):

16.00

Dystans: 2257.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Zagrzeb, Chorwacja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

County Dublin, BT92 7FU, Irlandia

Termin elastyczny