(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 10:33

furgoneta

(Nr 2407524)
furgoneta

Marka i model:

RENAULT B 120

Waga w kg (łączna):

3000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 289.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Oviedo, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bilbao, 48001;48002;480, Hiszpania

Termin elastyczny