(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 18:47

Furgoneta

(Nr 2414376)
Furgoneta

Marka i model:

Ford transit

Waga w kg (łączna):

500.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1857.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, Niemcy

28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny