(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

galgo (Nr 4699688)

galgo

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [€]:

150

Dystans: 2776.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.