(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Galloper i Q7 x 2 (Nr 6540466)

Galloper i Q7 x 2
Waga Sztuk:
Galloper i Q7
Długość
460 cm
2000 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 4000 kg
Dystans: 1051 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bergisch Gladbach

Od 11 wrz 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 13 wrz 2020 do 20 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.