garage (Nr 5749210)

garage

Waga w kg (łączna):

80.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1042.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 26 lut 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Dessau-Roßlau

7 mar 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym i pracochłonnym procesem, mimo to, kiedy odpowiednio ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych kłopotów.

            Na początek należy wykonać selekcję posiadanych przedmiotów. Jeżeli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub kiedy jest niedziałające, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich mebli nadadzą się mocne kartony, które warto kupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który zwykle przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie rozłożyć ciężar, np. podzielić książki na kilka pakunków, żeby bez przeszkód było je przetransportować. Opisanie każdego pudła pomoże przy otwieraniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym miejscu. Duże meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy materiały osłaniające, takie jak folię bąbelkową, możemy poosłaniać bardziej delikatne przedmioty, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować koce, pościel i zakleić standardową taśmę klejącą. Podczas gdy mniejsze meble owińmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport należy poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, bądź przeszkody w dojeździe pod dom. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują specyficzne kryteria dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie tysiące specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz zabezpieczenie twojego majątku.