(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

garderoba -szafa w częściach, regał, 2 małe szafki, karton, regał, materac (Nr 6279607)

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 477.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Smołdziński Las

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych przedmiotów. Kiedy czegoś od kilku lat nie używamy lub kiedy jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy nadadzą się mocne kartony, które można kupić lub podpytać o nie w pobliskim markecie, który i tak przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład podzielić talerze na kilka pudeł, żeby bez trudności było je przetransportować. Opisanie każdego pakunku uprości przy rozpakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Pokaźne meble należy rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeśli posiadamy materiały izolujące, przykładowo jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej delikatne meble, a jak nie mamy folii, wówczas możemy użyć koce, pościel i obkleić standardową taśmę klejącą. Natomiast nieduże rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w pudle.

            Zlecając przewóz warto poinformować firmę transportową o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, bądź utrudnienia w podjeździe pod lokal. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli pojawiają się nietypowe kryteria dotyczące jakiś mebli.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz chronienie waszego majątku.