gata (Nr 7636069)

gata
Waga
Sztuk
gata
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 16 lip 2021 do 17 lip 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

Od 6 sie 2021 do 14 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.