(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Gatito (Nr 6943028)

Gatito

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 295.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, León

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.