Gato (Nr 6250732)

Gato

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Santander, Bucaramanga

21 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Corralejo

22 paź 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.