Gato (Nr 7572092)

Gato
Waga
Sztuk
Gato
1 kg
1
Łączna waga:
1 kg
Dystans
1148 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Pontevedra

Od 1 maj 2021 do 23 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 2 maj 2021 do 24 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.