(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

gato (Nr 7591969)

gato
Waga
Sztuk
gato
3 kg
1
Łączna waga:
3 kg
Dystans
2591 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Östergötlands Län, Linköping

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.