Gato (Nr 7997143)

Gato
Waga
Sztuk
Gato
1 kg
1
Łączna waga:
1 kg
Dystans
2401 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Rumunia, Sybin, Sybin

Od 21 paź 2021 do 22 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Santa Coloma De Farners

Od 24 paź 2021 do 25 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.