(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Gato Sphinx (Nr 5990597)

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 33.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sant Vicenç Dels Horts

19 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Badalona

19 kwi 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.