Gato sphinx (Nr 6554471)

Gato sphinx

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [€]:

150

Dystans: 1835.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Ciudad Real

Od 10 gru 2020 do 11 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wiltshire, Chippenham

Od 13 gru 2020 do 14 gru 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.