Gato x 1, Gata x 1 (Nr 7581464)

Gato x 1, Gata x 1
Waga
Sztuk
Gato
10 kg
1
Gata
6 kg
1
Łączna waga:
16 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Nuevo León, Monterrey

Od 18 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 27 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.