Gato x 1, Gata x 1 (Nr 7584060)

Gato x 1, Gata x 1
Waga
Sztuk
Gato
8 kg
1
Gata
4 kg
1
Łączna waga:
12 kg
Dystans
2063 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

Od 13 sie 2021 do 14 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Alhaurín El Grande

Od 14 sie 2021 do 15 sie 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.