Gato x 2 (Nr 8006976)

Gato x 2
Waga
Sztuk
Gato
4 kg
1
Gato
4 kg
1
Łączna waga:
8 kg
Dystans
1731 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 12 lis 2021 do 19 lis 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 12 lis 2021 do 19 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.