(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-07-25 00:19

Gato y chihuahua histéricas

(Nr 3009016)
Gato y chihuahua histéricas

Waga w kg (łączna):

5.00

Dystans: 914.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Chihuahua, Meksyk

Od 24 lip 2018 do 27 lip 2018

Adres i termin dostawy

Guasave, Meksyk

Od 25 lip 2018 do 28 lip 2018