Gator (Nr 6258809)

Marka i model:

2014 John Deere Gator 4x4

Długość [m]:

2.87

Szerokość [m]:

1.52

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

589

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

13 lip 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, North Brabant, Vlierden

1 paź 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych prawie zawsze bywa transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia uprawne są maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione zwyczajnie przemieszczać się po polskich trasach, dlatego że ich wielkość przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Europie. Komplikację powodować może również nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przerasta zasady możliwe dla większości szos.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych nierzadko wykorzystuje się naczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać stosownie przystosowanymi lawetami, które są w stanie przewieźć urządzenia uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta możliwe reguły gabarytami lub ciężarem, konieczne jest dostanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu pojazdów uprawnych

Cena transportu urządzenia rolniczego jest związana od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być również czas przewozu.