(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-25 12:13

Gatos (Nr 2749440)

Gatos

Waga w kg (łączna):

3.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Dystans: 3276.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Murcia, Hiszpania

29 maj 2018

Adres i termin dostawy

Piatra Neamț, Rumunia

1 cze 2018