Gatos x 1, Gato x 1 (Nr 7977727)

Gatos x 1, Gato x 1
Waga
Sztuk
Gatos
6 kg
1
Gato
6 kg
1
Łączna waga:
12 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Peru, Lima, Lima

15 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

25 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.