Gaz 69 A (Nr 7246570)

Gaz 69 A
Waga
Sztuk
Gaz 69 A
Długość
385 cm
ok.
1550 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1550 kg
Dystans
2097 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ukraina, Kyiv City, Kijów

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Central, Ateny

Od 1 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.