(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Gebraucht Fahrrad (Montiert) (Nr 6065417)

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 690.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romagna, Codigoro

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Neuchâtel, Milvignes

18 maj 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba zdemontować i zdjąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów osłaniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.