(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-10-17 07:40

gerrmany austria

(Nr 1263082)
gerrmany  austria

Marka i model:

honda cx 500

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 909.40 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Germany, Twistringen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Altenmarkt im Pongau

Termin elastyczny