(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Gilera Nexus 125 (Nr 4718520)

Marka i model:

Gilera Nexus 125

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 489.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Od 7 sie 2019 do 13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 12 sie 2019 do 17 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.