(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Gilera runner fx 125 (Nr 4859666)

Gilera runner fx 125

Marka i model:

Gilera runner fx 125

Waga w kg (łączna):

115.00

Budżet zlecenia [€]:

409

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Ciampino

Od 20 sie 2019 do 3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Saint-Barthélemy, Gustavia

Od 4 wrz 2019 do 9 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.