(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Glas , Vein (Nr 6049108)

Glas , Vein

Długość [m]:

1200

Szerokość [m]:

800

Wysokość [m]:

50

Waga w kg (łączna):

700

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Glass , Vein

Opakowanie ładunku:

Karton auf Europalleten

Budżet zlecenia [€]:

5000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1667.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sabadell

4 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

18 maj 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których transport zobowiązuje do wyjątkowej ostrożności uważa się paczki, które często ulegają defektom oraz bywają kruche i nietrwałe. Zaliczamy do nich m.in. dekoracje, rzeczy szklane, antyki, wyroby gliniane oraz rzeczy wykonane z kruchych materiałów. W gronie zazwyczaj przetransportowywanych przedmiotów natkniemy się na pianina, akwaria, szyby samochodowe, lampy, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego zabezpieczenia przesyłki jest ważna. Warto wziąć surowce chroniące jak na przykład: folia stretch, folia bąbelkowa lub tektura. Folii bąbelkowej i tekturę dobrze jest zastosować do osłonięcia niedużych elementów – można je uzyskać w markecie budowlanym oraz w serwisach w sieci. Natomiast folia stretch używana jest do opakowania całego przedmiotu. Do zabezpieczenia paczki można zastosować również pledy, styropian, czasopisma, ubrania i taśmy.

 

Koszt transportu przesyłki o szczególnej ostrożności

 

koszt przewozu przesyłki, która jest szczególnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz wielkości, jak również od odległości między punktem załadunku oraz punktem rozładunku. Na decydującą cenę może wpłynąć także konieczność zapewnienia materiałów ochraniających przez firmę transportową. Np., za przewóz lustra na odcinku od Gliwic do Warty wydano prawie 250 zł. Tymczasem za transport zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii zostało zapłacone 200 PLN. Za transport rzeźby z kamienia na trasie Umianowice – Warszawa kosztował 300 PLN.