(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Glasrohr (Nr 5284450)

Glasrohr

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

0.2

Wysokość [m]:

0.2

Waga w kg (łączna):

7

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Papprohre mit Glasrohr enthalten

Budżet zlecenia [€]:

150

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1022.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

Od 22 paź 2019 do 25 paź 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Bondy

Od 22 paź 2019 do 25 paź 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych trzeba wcześniej przeanalizować możliwość osłonięcia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy jedynie karton. Wolną przestrzeń pakunku należy wypełnić gąbczastymi elementami osłaniającymi. Element kruchy dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim uwagę trzeba poświęcić przedmiotom delikatnym oraz dodatkowo należy zapełnić niezajęte przestrzenie w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia przedmiotu folią, kluczowe jest również otoczenie przedmiotu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Gdy przewozimy duże szklane przedmioty przykładowo lustra, to powinno się ochronić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed porysowaniem. Szklany element zawijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, układamy w kartonie i czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z podobnym komunikatem.

Drobne szklane przedmioty takie jak kieliszki, lampki dobrą praktyką jest owinąć starymi gazetami lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudle w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W taki sam sposób pakujemy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, na przykład lampy czy telewizory, należy wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, przykładowo bluzki oraz szmatki.

Koszt przewozu przedmiotów kruchych uzależniony jest od wagi, wielkości, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli wymagamy użycia specjalnych tworzyw ochraniających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma transportowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował około 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 zł.