Glass bottles (Nr 6492080)

Glass bottles

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

5

Wysokość [m]:

5

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

200 Crates of Beer

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1760.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Erding

Od 21 wrz 2020 do 23 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 26 wrz 2020 do 28 wrz 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których transport wymaga wielkiej uwagi uważa się przedmioty, które szybko ulegają uszkodzeniom oraz bywają kruche i łamliwe. Zaliczamy do nich na przykład dekoracje, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz rzeczy zrobione z łamliwych surowców. W otoczeniu zazwyczaj przewożonych rzeczy możemy wyróżnić pianina, akwaria, szyby samochodowe, lampy, zegary oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia właściwego zabezpieczenia transportu jest zasadnicza. Dobrą praktyką jest wziąć materiały osłaniające jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch lub kartony. Folii bąbelkowej oraz tekturę najlepiej użyć do ochronienia mniejszych rzeczy – można je kupić w markecie budowlanym lub w sklepach w sieci. Tymczasem folia stretch używana jest do zawinięcia całej rzeczy. Do osłonięcia pakunku można wziąć również koce, styropian, gazety, ubrania i taśmy.

 

Koszt przewozu paczki o specjalnej ostrożności

 

Cena przewozu pakunku, która domaga się szczególnej ostrożności zależy od ciężaru oraz wymiarów, a także od trasy między miejscem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na decydujący koszt może rzutować także potrzeba zapewnienia materiałów zabezpieczających przez firmę przewozową. Np., za przewóz lustra na trasie Gliwice – Warta kosztował niecałe 250 złotych. Natomiast za transport zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii kosztowało 200 zł. Za przewóz rzeźby kamiennej z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 zł.