(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Goes max 250 cc (Nr 4866578)

Marka i model:

Goes max 250 cc

Waga w kg (łączna):

165.00

Budżet zlecenia [€]:

-100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 494.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Arriate

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Almoradí

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.