Golden Retriever (Nr 4890470)

Waga w kg (łączna):

27.00

Budżet zlecenia [€]:

350

Dystans: 2205.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Croydon

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Mojácar

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.