golden retriver (Nr 6718656)

golden retriver

Waga w kg (łączna):

23

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.