(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Golebnik (Nr 8276247)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Golebnik
250 x 200 x 160 cm
150 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
150 kg
Dystans
171 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Odrowąż

Od 10 sty 2022 do 15 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Strzelce

Od 10 sty 2022 do 15 sty 2022


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania mały ładunek, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zagospodarowania całej powierzchni, wówczas wzięcie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL zalicza się auta, których ciężar przekracza 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Powinno się także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, wypada opisać opakowanie. Ważna jest również informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy także załadunek i rozładunek. Znaczącą daną jest także termin realizacji usługi.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.