(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Golf (Nr 4708616)

Golf

Marka i model:

golf VII

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2098.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 3 wrz 2019 do 9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém District, Tomar

16 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.