(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Golf (Nr 5537463)

Golf

Marka i model:

Golf VI R

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2320.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 15 gru 2019 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.