(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

golf 5 (Nr 4939370)

Marka i model:

audi a1

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

500

Dystans: 1535.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 30 sie 2019 do 6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Czarnogóra, Opština Podgorica, Podgorica

Od 30 sie 2019 do 20 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.