(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Golf Kombi (Nr 6007268)

Marka i model:

Golf Kombi

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [€]:

30000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

8

Dystans: 2154.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Darmstadt

Od 1 lip 2020 do 4 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 4 lip 2020 do 8 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.