(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Gordon Setter Welpe (Nr 5329742)

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 1175.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Salies-De-Béarn

6 gru 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Luksemburg, Schrassig

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.