(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Dzieła sztuki Dodano: 2017-12-29 16:04

Grafika 65x85 cm, oprawiona rama +szklo

(Nr 2247174)
Grafika 65x85 cm, oprawiona rama +szklo

Długość [m]:

0.86

Szerokość [m]:

0.05

Wysokość [m]:

0.86

Waga w kg (łączna):

8.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Grafika oprawiona w szklo

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 982.00 km

Dzieła sztuki

    Transport dzieł sztuki jest problemem, któremu trzeba poświęcić sporo uwagi, ze względu na fakt, że są to niejednokrotnie rzeczy o niemałej wartości, czy to pieniężnej, czy sentymentalnej.

    Aby znaleźć tego rodzaju transport w giełdzie transportowej Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wówczas pewność, że przesyłka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Jeżeli życzysz sobie, żeby firma przewozowa zapakowała obraz lub posąg, napisz taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód również uzgodnić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ofertą.

    Jeśli możesz sam opakować obraz do przewozu, nie zapomnij o kilku ważnych radach. Folia bąbelkowa jest w sam raz do osłonięcia z zewnątrz przedmiotu przed zadrapaniami. Jeśli pakujesz nią obraz, folia bąbelkowa nie powinna przylegać do farby, dobrze jest przedtem zawinąć płótno w inną, lekką powłokę, np. w prześcieradło. Jeżeli chcesz przewieźć przedmiot w pudle czy kartonie, obowiązkowo zapełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a przegrodami pudła. Świetnym pomysłem jest do tego wziąć profesjonalne bloki styropianowe albo syntetyczne napełniacze, często nadadzą się także, pomięte skrawki papieru, na przykład magazynów. Ważne jest, żeby opakowanie było zaledwie ździebko większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć obijania się w obrębie skrzyni.

    Cena transportu rzeźby często zdarza się, że jest zadziwiająco niewysoka. Zrealizowany w portalu Clicktrans transport dużego płótna na odcinku Warszawa – Kraków odbył się za równe 100 PLN.

Adres i termin nadania

Toruń, 76-248, Polska

5 sty 2018

Adres i termin dostawy

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny