(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 17:05

grand picasso

(Nr 3001752)
grand picasso

Marka i model:

picasso

Waga w kg (łączna):

1550.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2080.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Nantes, Francja

Od 27 lip 2018 do 31 sie 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny