(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-12-24 07:05

gravel bike

(Nr 2241174)
gravel bike

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: km

Transport rowerów

    Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

    W sytuacji, jak transportujemy nowy rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub kupić pasujący karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie , należy zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się osłonić papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

    Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców ochraniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

    Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.

Adres i termin nadania

Wright Street 4, Napier, 4110, Nowa Zelandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Elie Street 20, Glasgow City, G11 5HJ, Wielka Brytania

Termin elastyczny