(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Gruber kultywator (Nr 7351165)

Długość [m]:

150

Szerokość [m]:

160

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 158.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Szadek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Węgleszyn

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn jak i różnego sprzętu potrzebuje doświadczenia ze strony przewoźnika, który musi dostatecznie dobrze osłonić urządzenie, aby ustrzec się uszkodzeń, zadrapań jak także wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji transport maszyn i sprzętu należą frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, suszarnie jak i wiele innych.

Koszt przewozu maszyn lub sprzętu

Cena przewozu maszyn lub sprzętu jest zależna głównie od gabarytu i ciężaru przedmiotu oraz od odległości od punktu załadunku do obszaru wyładunku. W większości przypadkach przewóz urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania należytych koncesji oraz profesjonalnej znajomości tematu ze strony przewoźnika. W obrębie kraju średnia cena  przewozu maszyn kosztuje 1,28 zł/km. Przykładowo, transport maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju to cena 0,84-2,93 zł/km. Transport lady chłodniczej w kraju związane jest z ceną około 1,02 zł za kilometr.

Koszt przewozu maszyn i sprzętu na obczyznę

Często wybieranymi kierunkami w zagranicznym przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy i UK. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu za 1 km przy trasie Polska – Anglia jest wydatkiem około 0,70 PLN. Weźmy na przykład, transport spawarki do Anglii będzie kosztował średnio 0,23 zł/km. Natomiast na odcinku Polska – Niemcy za przewóz urządzeń płacimy niecałe 0,95 zł/km. Na tym odcinku za transport urządzenia typu oklejarka będzie wynosił średnio 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.