(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 22:52

Gs 1200 , Gs 800 , FJR1300

(Nr 2403012)
Gs 1200 , Gs 800 , FJR1300

Marka i model:

GS 1200, Gs 800 , FJR1300

Waga w kg (łączna):

700.00

Budżet zlecenia [zł]:

3500

Dystans: 2957.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Od 15 mar 2018 do 25 mar 2018

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny