(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

GSX 600 f (Nr 6204435)

Marka i model:

Suzuki gsx 600 f

Waga w kg (łączna):

223

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1045.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 9 cze 2020 do 2 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Tuscany, Montecatini Terme

Od 11 cze 2020 do 31 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.