GSX1300R Hayabusa Gen 2 (Nr 8046486)

GSX1300R Hayabusa Gen 2
Waga
Sztuk
GSX1300R Hayabusa Gen 2
Długość
220 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
515 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Gloucestershire, Cirencester

Od 30 wrz 2021 do 7 paź 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 7 paź 2021 do 21 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.