(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Güllefass (Nr 5256082)

Güllefass

Marka i model:

Güllefass streumix

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

2000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 137.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Westheim

Od 28 paź 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Aufseß

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych niejednokrotnie bywa przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie maszyny uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po polskich trasach, jako że ich wielkość przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Kłopot stanowić może dodatkowo nacisk osi urządzeń uprawnych, który przerasta standardy dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych zazwyczaj wykorzystuje się przyczepy rodzaju semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni posiadać prawidłowo dopasowanymi lawetami, które mogą przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć właściwe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przekracza dopuszczalne zasady rozmiarem lub wagą, konieczne będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu ciągników rolniczych

Koszt przewozu maszyny uprawnego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być dodatkowo termin transportu.