Halrley Softail (Nr 6376169)

Marka i model:

Harley Davidson Softail

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1418.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

24 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saara, Saarlouis

28 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.