(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-10-17 11:53

Hanway Leon a Madrid

(Nr 1264522)
Hanway Leon a Madrid

Marka i model:

Hanway raw 125

Waga w kg:

104.00

Budżet zlecenia [€]:

75

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 339.50 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

España, León, 24005

Od 17 paź 2016 do 19 paź 2016

Adres i termin dostawy

España, Madrid, 28016

Od 19 paź 2016 do 20 paź 2016